2010 m. sausio 25 d., pirmadienis

Chorų karai. Fotoreportažas.

Prasidėjo vienas iš idomiausių televizijos projektų Lietuvoje - chorų karai. Sako, kad Latvijoje panašus projektas tapo populiariausiu TV šou. Žinant, kad Lietuvos projektą režisuoja ta pati režisierė iš Latvijos, galima tikėtis tokio pat vaizdingo ir dainingo šou.
Mums su Ramune pasisekė, nes mes galėjome stebėti pirmos laidos filmavimo virtuvę iš vidaus. Ramunė grimavo Marijampolės choro choristes, o aš dariau fotoreportažą apie šio choro repeticijas ir dalyvavimą šiame projekte.
Prisipažinsiu, kad dar prieš projekto pradžią negalvojau, kad būsiu jo fanas. Mano požiūris pasiketė, kai atvažiavau į Marijampolės choro repeticiją. Mano tikslas buvo fotografuoti repeticijos eigą, patį procesą ir choro narius darbo įkarštyje. Išgirdus pirmą kartą jų atliekamą kūrinį, man per nugarą prabėgo šiurpuliukai. Pagalvojau, gal dėl to, kad salėje buvo šaltoka :), bet kiekvieną kartą klausant šį kurinį šiurpuliukai sugriždavo :). Tada pagalvojau, jeigu visi chorai taip dainuos, šis TV šou bus įdomesnis, nei aš galvojau. Buvo įdomu stebėti ir pačią repeticiją. Tiek emocijų, susikaupimo, dramos ir atsidavimo. Nuotraukose stengiausi viską užfiksuoti, tuo labiau, kad choristai greitai priprato prie mano fotoaparato ir jau nekreipė į mane jokio dėmėsio.

Daugiau nuotraukų iš Marijampolės choro repeticijos galima pažiūrėti šioje galerijoje.

Filmavimo diena buvo dar įdomesnė. Nuo pat ryto repeticijos, visų chorų dalyviai ruošiasi pasirodymams, grimuotojų ir kirpėjų pulkas rūpinasi choristų išvaizda. Tarp chorų nesijaučia konkurencijos. Priešingai, visi choristai labai draugiški vieni kitiems. Susidomėję stebi kitų chorų pasirodymus ir sveikina sugryžus į pasiruošimo kambarį.
Norėčiau pagirti studijos įrengimą. Labiausiai patiko apšvietimas - studijos dekoracijos apšviečiamos skirtingomis spalvomis pagal kiekvieno choro spalvas. Tai pukiai matosi visų chorų nuotraukose:


 
 
Daugiau nuotraukų iš filmavimo galima pamatyti čia.

Kaip ir tikejausi, renginys tikrai paliko didelį įspūdį. O labiausiai patiko klausytis chorų dainavimo gyvai, nes joks televizorius neatkuria tokio garso :).

1 komentaras:

  1. Manau, kad tokių renginių filmavimas reikalauja daug darbo ir kruopštumo. Bet per televizorių visada būna perteiktas visa šou ir emocijos.

    AtsakytiPanaikinti